Archiwum listopad 2014


lis 13 2014 Naloty urzędników skarbowych na sklepy
Komentarze: 0

Uwaga handlujący! Szczególna uwaga w wypadku handlowania alkoholem! Inspektorzy skarbowi ruszają na polowanie, aby wychwycić tych, którzy nie wydają paragonów fiskalnych, gdyż nie sprzedają poprzez kasy fiskalne, czy też drukarki fiskalne.

- Kolejna akcja "Weź paragon", która już jest tradycją. Natomiast do chwili obecnej nie miała takiego rozgłosu, jaki jest w bieżącym roku - oświadcza Jolanta Kaliszer, rzeczniczka Urzędu Skarbowego w Świeciu.

Bieżącym priorytetem Ministerstwa Finansów jest zaszczepienie w świadomości polskiego społeczeństwa, że bardzo ważne dla każdego kupującego jest pobieranie paragonów fiskalnych, które są drukowane przez kasy fiskalne, czy też drukarki fiskalne. Ministerstwo chce, aby klienci sami domagali się , aby podczas zakupów kasa fiskalna, czy też drukarka fiskalna drukowała paragon i aby go ze sobą zabierali. Tylko posiadając paragon za zakupiony towar, czy też usługę kupujący będzie miał prawo dochodzić własnych praw w przypadku reklamacji. Ponadto pobieranie paragonów fiskalnych emitowanych przez kasy fiskalne, czy też drukarki fiskalne przyczynia się do likwidacji szarej strefy, wspiera uczciwą konkurencję, wpływa na zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia, oświatę, bezpieczeństwo; bo paragon to dowód na to, że podatek trafi do budżetu państwa - dodaje Kaliszer.

Ciekawe, w jakim miejscu turyści piją piwo?

Dlaczego inspektorzy Urzędu Kontroli Skarbowej i Izby Skarbowej w Bydgoszczy, oraz urzędów skarbowych województwa kujawsko-pomorskiego zaczną kontrolować handlujących o wiele częściej, niż dotychczas? - W wakacje nastąpi kulminacja akcji US. Szczegółowym kontrolom poddane zostaną punkty sezonowe i miejsca sprzedaży alkoholu, umiejscowione, czy to w największych miastach regionu, czy w miejscowościach o charakterze turystyczno-wypoczynkowym. Dla urzędnika skarbowego najważniejsze będzie, czy wszędzie jest zamontowana kasa fiskalna, czy też drukarka fiskalna i czy drukowane są paragony fiskalne, które winny być wydawane klientom.

Podobne naloty dotkną także różnego rodzaju jarmarki, dni gmin czy sołectw, dożynki, festiwale i inne imprezy plenerowe. - Obowiązek ewidencjonowania obrotu detalicznego poprzez kasy fiskalne, czy też drukarki fiskalne zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem dotyczy wszelkich podatników dokonujących sprzedaży osobom fizycznym, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolnikom ryczałtowym - zaznacza  Kliszer. - Tania kasa fiskalna powinna być zamontowana we wszystkich miejscach sprzedaży. Ponadto każdy przedsiębiorca powinien zabezpieczyć swoją sprzedaż i posiadać kasy rezerwowe na wypadek, kiedy  podstawowa kasa fiskalna się zepsuje. (czytaj dalej >>>)